Zrównoważone budownictwo ma przede wszystkim na celu generowanie korzyści społecznych oraz finansowych. To jeden z głównych elementów strategii rozwoju gospodarki Unii Europejskiej w ostatnich latach. W najbliższym czasie opierać się on będzie na inteligentnym, trwałym wzroście oraz poprawie efektywności energetycznej i optymalizacji wykorzystania zasobów naturalnych, ale przede wszystkim na redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. To wszystko w efekcie końcowym powinno przełożyć się na poprawę jakości życia w społeczeństwie.
Innowacyjność
Przez wiele lat najważniejszy był dynamiczny rozwój gospodarczy na świecie, intensywna industrializacja, co niestety przyczyniło się do ogromnej dewastacji środowiska naturalnego. Dopiero po latach przyszło niejako otrzeźwienie i teraz zarówno technologie wytwarzania, jak technologie stosowane w budownictwie muszą uwzględniać aspekt ekologiczny. Ponadto w dzisiejszych czasach liczy się innowacyjność. Zwiększają się wymagania odbiorców, najemcy zwracają uwagę nie tylko na estetykę obiektów i budynków, ale także na ich funkcjonalność oraz ekonomiczność np. optymalne koszty eksploatacji.
Rola zdrojów w transformacji
Od wielu lat dostarczamy na rynek polski rozwiązania, które zmieniają oblicza naszych szkół, biur, zakładów pracy, budynków użyteczności publicznej, parków, skwerów itp. Zdroje, źródełka oraz stacje wody pitnej to urządzenia, które od lat sprawdzają się za oceanem, ale teraz także w Polsce. Te innowacyjne, funkcjonalne, ale także ekologiczne rozwiązania, przyczyniają się do poprawy środowiska naturalnego. W obliczu zatrważającego zanieczyszczenia środowiska plastikowymi odpadami oraz rosnącej emisji gazów cieplarnianych dostających się do atmosfery, jedną z istotnych kwestii jest ograniczenie produkcji m.in. plastikowych butelek na napoje.
Zdroje i źródełka umożliwiają nieograniczony dostęp do wody pitnej wszystkim spragnionym, świetnie sprawdzają się zarówno w biurowcach, jak i pobliskim otoczeniu. Dzięki nim zmienia się podejście do tzw. wody kranowej, a także zmniejsza zużycie plastikowych opakowań na rzecz korzystania z pojemników wielokrotnego użytku.
Tworzenie projektów wychodzących naprzeciw potrzebom społecznym, przy zachowaniu rynkowej konkurencyjności i przyjaznych dla użytkowników oraz środowiska naturalnego to bardzo szerokie pojęcie, dające pole do popisu na wielu płaszczyznach. Budowle energooszczędne, funkcjonalne dzięki zastosowaniu najlepszych technologii, ale także takie, które pozwalają na optymalne wykorzystanie surowców naturalnych, zapewniające długowieczność obiektu oraz minimalne koszty eksploatacji.
Takie możliwości dają właśnie nowoczesne dystrybutory wody, które podnoszą standardy obiektów oraz innowacyjność i funkcjonalność projektu. Po inspiracje zapraszamy na do naszej GALERII ZDJĘĆ.